Egy 1955-ben gyártott NSU motorkerékpár újulhat meg az Önök felajánlása nyomán

A Közlekedési Múzeum új épületének elkészültéig is szüntelenül folyik a szakmai munka a Múzeum restaurátorműhelyeiben. Most Ön is segítheti ezt a munkát, múzeumunk egy 65 éve gyártott NSU motorkerékpár felújítására gyűjti az adó 1%-os felajánlásokat.

Az NSU 251 OSB/55 típusú motorkerékpár igen értékes darabja gyűjteményünknek. Magyarországon a német motorkerékpárok mindig nagy népszerűségnek örvendtek, azonban a jármű gyártásának időszakában, az 1950-es években nem volt szokványos, hogy egy ilyen motor Nyugat-Európából az országba kerülhet. Érdekes azért is, mert egy különleges négyütemű motor hajtja, a múlt század közepén ez a technikai megoldás sem volt szokványos Magyarországon.

Most, a restaurálás során a motor teljesen új életre kelhet: kívül-belül megújulhat ez az érdekes közlekedéstörténeti emlék.

A tervezett felújítás során így gyűjteményünk egy értékes darabját állíthatjuk helyre az Önök segítségével, adójuk 1%-ának nagylelkű felajánlása révén.

A Múzeum az alábbi adószámra és intézménynévre várja a felajánlásokat:

15308067-2-42 Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum.