Gyász

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy hetvenéves korában elhunyt Kovács Istvánné, az Alumíniumipari Múzeum volt igazgatója. Kovács Istvánné, Zsuzsi, 1992-től igazgatta a múzeumot, az ő nevéhez fűződik az a megújulási folyamat, mely során új kiállítások jöttek létre, kialakították a könyvtárat, felújították az épületet és a gánti bauxitbányászati kiállítóhelyet. Szakmai munkájának köszönhetően jelentősen gyarapodott a Múzeum gyűjteménye, emellett számos publikációja jelent meg. Ipartörténetírás, üzemtörténetírás a Magyar Alumíniumipari Múzeumban címmel bibliográfiát állított össze a témát kutatók számára, mely kötet 1997-ben jelent meg a Múzeumi Füzetek sorozatban. Szintén az ő áldozatos munkájának elismerése volt az is, hogy 1997-ben az Év Múzeuma pályázaton a Magyar Alumíniumipari Múzeum kitüntető oklevelet kapott.

Rendezvények, programok sokaságát szervezte meg, teljes szívvel dolgozott a Múzeumért, ami élénk személyiségének és kiváló kapcsolatteremtő készségének köszönhetően élettel telt meg. Kiegyensúlyozottságot, életkedvet sugárzó személyiségével képes volt mindenkit megnyerni a Múzeum ügyének.

Temetése 2018. március 21-én, 10 órakor lesz Székesfehérváron, a Béla úti temető szóróparcellájában.