Izgalmas kémiavetélkedő a Vegyészeti Múzeumban

A Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum Vegyészeti Múzeuma és a múzeumot támogató alapítvány környezetvédelem témában tanulmányi versenyt szervez Veszprém megyei 7. 8. 9. osztályos tanulóknak a 2017/2018-as tanévben.

A 11. alkalommal megrendezésre kerülő verseny időpontja és helye:

2018. április 24. (kedd) 14.00 óra
a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum Vegyészeti Múzeuma, Várpalota, Thury-vár Zöld-terem

Jelentkezés módja és feltételei:

• Iskolánként 3 fős csapatok (vegyes korosztályú is lehet) nevezhetnek.
• A4-es méretű bármilyen technikával készített rajzot kell beküldeni 2018. április 13-ig a következő mottónak megfelelően: „Gyógynövények, az év gyógynövénye a levendula – Bittera Gyula 125 éve született” a Vegyészeti Múzeum címére (8100 Várpalota, Pf. 39.). Kérjük a Kollégákat, hogy a témához illő csapat nevét, a versenyzők és az iskola pontos nevét, címét, a felkészítő tanár nevét FELTÉTLENÜL írják rá a pályaműre!

Ajánlott szakirodalom:

• A forgalomban lévő minősített biológia, kémia, földrajz tankönyvek, és egyéb szakmai
segédanyagok.

A versenyeredmények értékelése:

• A versenyre nevezett minden csapat oklevelet vehet át.
• Az 1. 2. 3. helyezést elért tanulók tárgyjutalmat kapnak.
• A csapatok felkészítő tanárait könyvutalvánnyal jutalmazzuk, helyezéstől függetlenül
• A zsűri szakmai elnöke: Dr. Domokos Endre a Pannon Egyetem docense.
• A zsűri tagjai a szponzorok képviselői, valamint Vargáné Nyári Katalin múzeumvezető.

További információ kérhető Vargáné Nyári Katalin (06-30-822-3465) múzeumvezetőtől.