Rendkívüli zárvatartás a Ganz Ábrahám Öntödei Gyűjteményben

• 2019 szeptember 19.

Kedves Látogatóink!

A Ganz Ábrahám Öntödei Gyűjteményben rendezett tervpályázati kiállításunk véget ért. A kiállítótér jelenleg átépítés alatt van, ezért 2019. szeptember 20-tól a munkálatok ideje alatt zárva tartunk.

Köszönjük megértésüket.

Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum

Új Ikarus buszok a Közlekedési Múzeum gyűjteményében

• 2019 szeptember 18.

A Közlekedési Múzeum kiemelt figyelmet fordít a legendás Ikarus autóbuszgyár típusainak megőrzésére, a most beszerzett járművekkel már tizenhatra emelkedett a Múzeum gyűjteményében lévő buszok száma.

Rendkívüli zárvatartás az Alumíniumipari Múzeumban

• 2019 szeptember 17.

Kedves Látogatóink!

Az Alumíniumipari Múzeum 2019. szeptember 19-én és 2019. szeptember 25-én nem látogatható.

Köszönjük megértésüket.

Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum

Kutathatóvá vált a BAHART fényképarchívuma

• 2019 augusztus 30.

A megújuló Közlekedési Múzeum páratlan balatoni képanyagot digitalizált a nyár végére. A fotókon főleg a két világháború közötti kikötőépítések, parti munkák és a balatoni, balatonparti közlekedésben dolgozók társadalmi helyzetét érzékeltető életképek elevenednek meg. A Múzeum szakemberei a Balatoni Hajózási Zrt.-vel kötött együttműködésnek köszönhetőn dolgozzák fel a BAHART páratlan archívumát.

Kiállításon mutatjuk be az új Közlekedési Múzeum terveit

• 2019 szeptember 16.

A magyar ipartörténet kiemelkedő örökségének számító kőbányai egykori Északi Járműjavító területén létrehozandó új múzeumegyüttesre a Közlekedési Múzeum 2018-ban írt ki nemzetközi építészeti tervpályázatot. A helyszínre sikeres hazai és világhírű nemzetközi építészirodák álmodták meg az új Közlekedési Múzeumot. Az első helyezett Diller Scofidio + Renfro építésziroda tervei mellett augusztus 7-től szeptember 15-ig a Ganz Ábrahám Öntödei Gyűjteményben a múzeum kiállítja az összes beérkezett pályaművet. A Közlekedési Múzeum a kiállítás megnyitására megjelentetett Octogon magazin különszámában is összefoglalja a pályázat eredményeit.

Fotópályázat

• 2019 július 16.

A Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum Ganz Ábrahám Öntödei Gyűjteménye

fotópályázatot hirdet

A vas öltöztette város

címmel

Kutatószolgálatunk szeptember 10-ig nem látogatható

• 2019 június 14.

Tisztelt Látogatóink!
Kutatószolgálatunk 2019. szeptember 10-ig technikai okok miatt zárva tart.
Köszönjük szíves megértésüket.

Megnyitott Ikarus - a busz című kiállításunk

• 2019 május 29.

Egy igazán rendhagyó kiállítás valósult meg Székesfehérváron a Közlekedési Múzeum és a Szent István Király Múzeum együttműködésében, Ikarus - a buszcímmel. A Közlekedési Múzeum tíz muzeális Ikarus buszból álló konvojjal vonult le Székesfehérvárra a közös időszaki kiállítás ünnepélyes megnyitójára.

Megnyitottuk Korbuly – egy mérnökcsalád három generációja című kiállítáunkat

• 2019 május 16.

A múzeum a leszármazottak ösztönzésére, a családi hagyaték felhasználásával készítette el virtuális kiállítását, majd ezt alapul véve jelen kiállítását a Ganz Ábrahám Öntödei Gyűjteményben.

Elhunyt Dr. Bankó Csilla

• 2019 április 30.

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy elhunyt Dr. Bankó Csilla, a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum gazdasági igazgatója.

Nyertes kiadványaink a Közlekedési Kultúra Napja alkalmából meghirdetett pályázaton

• 2019 május 10.

Kollégáink háromszor is a színpadra állhattak a Közlekedési Kultúra Napja alkalmán a MÜPA-ban.