Újranyitnak az MMKM tagintézményei és kiállítóhelyei!

Örömmel jelentjük be, hogy a hatályos jogszabályoknak megfelelően újra kinyitnak a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum tagintézményei. Elsőként, május 15-én a Massa Múzeum vált látogathatóvá.

Június 1-jével nyílik meg:

- az Elektrotechnikai Gyűjtemény,

- a Kohászati Múzeum,

- az Alumíniumipari Múzeum,

- és a Magyar Vegyészeti Múzeum.

Június 15-ével a Műszaki Tanulmánytár is látogathatóvá válik és ezzel együtt együtt az MMKM kutatószolgálata és az archívum is megnyílik.

A Közlekedési Múzeum sokak által nagyon várt időszaki kiállítása az Északi Járműjavítóban pedig júliusban nyílik meg.

A Közlekedési Múzeum gyűjteménye számos kiállítóhelyen érhető el, ezen intézmények nyitási időpontja az alábbiak szerint alakul:

- Aeropark: május 1-től nyitva,

- Vasúttörténeti Park: május 2-a óta nyitva

- Földalatti Vasúti Múzeum: május 11-től nyitva

- szentendrei Városi Tömegközlekedési Múzeum: május 11-től nyitva

- Nagycenki Széchenyi Múzeumvasút: május 22-én nyit.

Felhívjuk a figyelmet, hogy a hatályos rendelkezések értelmében intézményeink csak védettségi igazolvánnyal látogathatóak és az egy adott időpontban bent tartózkodó látogatók száma is limitálva van. A látogatás pontos részleteiről itt lehet tájékozódni.