Unic - Restaurálás

Unic felújításához várja az adó 1% felajánlásokat a Közlekedési Múzeum

A Közlekedési Múzeum megújuló kiállítására készülve elkezdte a Magyarországon igazi ritkaságnak számító 1907-1908-as Unic típusú gépkocsi restaurálását.

A gépkocsi alvázát a Georges Richard autóversenyző, autógyáros által 1905-ben, Párizsban alapított Unic autógyárban építették. A gépkocsi karosszériája a bécsi Karl Czerny karosszériagyárban készült, az alvázra erősített négyüléses nyitott karosszériával.

A jármű érdekes körülmények között – az 1950. december 28-i üzemanyagkorlátozó rendelkezések, majd beszolgáltatások következtében az Autó és Alkatrészkereskedelmi Nemzeti Vállalaton keresztül – került a múzeum gyűjteményébe. Az eredeti, több mint 108 éves jármű restaurálásánál a múzeum szakemberei arra törekednek, hogy az 1908-as állapotának megfelelően állítsák helyre a matuzsálemi gépkocsit.

A Közlekedési Múzeum szeretné a nagyközönség számára mielőbb bemutatni a kivételes autót, ezért várja az adó 1%-os felajánlásokat az alábbi adószámon:
15308067-2-42.