Eötvös Loránd: „Turista az, aki útra kel…"

A tudós és hegymászó Eötvös Loránd fényképei

Eötvös Loránd - „Turista az, aki útra kel…” A tudós és hegymászó Eötvös Loránd fényképei című virtuális kiállításunkhoz kapcsolódva az alábbiakban gyűjtöttük össze az otthon is megvalósítható múzeumpedagógiai aktivitásokat.

Ha szeretnéd megmutatni az elkészült alkotásodat és hozzájárulsz, hogy ez megjelenjen a közösségi oldalainkon is, akkor fotózd le és küldd el nekünk a muzeumpedagogia@kozlekedesimuzeum.hu e-mailcímre! (Kérjük, jelezd, ha szeretnéd, hogy a neveddel és az életkoroddal is jelöljük az alkotást!)

Ajánljuk őket minden gyermeknek 7 éves kortól, illetve minden játékos kedvű felnőttnek.

Összegyűjtöttük a témához kapcsolódó online játékainkat is, amelyeket 8 éves kortól ajánlunk:

Párkereső -
 Párosítsd az Eötvös-képeket a hozzájuk tartozó leírással!

A játék megnyitásához kattints ide: JÁTSZOM

Szókereső - Milyen csúcsokat hódított meg Eötvös?

A játék megnyitásához kattints ide: JÁTSZOM

Képfigyelő-kvíz - Mennyire vagy jó megfigyelő?

Ajánlott korosztály: 7 éves kortól

Kapcsolódó tantárgyak:  természetismeret, fizika, kémia, technika, életvitel és gyakorlat, tárgy- és környezetkultúra, történelem, mozgóképkultúra és médiaismeret

Fejlesztendő kompetenciák: Természettudományos és technikai kompetencia.